06.02.2023

• Португалия надделя над Уругвай с 2:0 в сблъсък от група H и по този начин си осигури място на осминафиналите.

• Следващият мач на Кристиано Роналдо и компания е срещу Южна Корея, а ла селесте ще се изправи срещу Гана в решаващ мач за втората позиция.

• Най-сериозното положение през първата част пропусна Родриго Бентанкур в 32-та минута.

• Началото на двубоя беше динамично и мореплавателите постепенно се превърнаха в по-активния отбор, владеейки повече топката в половината на съперника, докато Уругвай разчиташе предимно на контраатаки.

28/11/22 23:51

Португалия - Уругвай 2:0 в мач от група "H" на Световното първенство

Португалия надделя над Уругвай с 2:0 в сблъсък от група "H" и по този начин си осигури място на осминафиналите. Двете попадения отбеляза Бруно Фернандеш в 54-та и в 93-та минута от дузпа. Следващият мач на Кристиано Роналдо и компания е срещу Южна Корея, а "ла селесте" ще...